مدت زمان بازگشت به رابطه چقدر است؟

مدت زمان برگشت به رابطه

فهرست مطالب

به نظر شما مدت زمان بازگشت به رابطه چقدر است؟ زمانی که افراد به روابط دوستانه و زناشویی خود پایان می‌دهند فکر می‌کنند در آن لحظه بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را بر اساس احساسات داشته‌اند. به این نکته توجه داشته باشید که تصمیماتی که بر اساس احساس گرفته می‌شوند پایان و سرانجام درستی ندارند. این نوع تصمیمات در نهایت موجب می‌شوند که افراد احساس پشیمانی کنند و بخواهند دوباره به رابطه عاطفی خود برگردند.

همین احساس پشیمانی می‌تواند یکی از نشانه های برگشت به رابطه باشد؛ اما این دفعه برای برگشت به رابطه بعد از جدایی باید نکات مهمی را مدنظر داشته باشید و مطمئن شوید که این رابطه دیگر مثل گذشته نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر تغییرات اساسی برای رسیدن به زندگی آرام را مطالعه نمایید.

رابطه عاطفی؛ معنا و مفهوم

قبل از بررسی مدت زمان بازگشت به رابطه بهتر است با مفهوم رابطه عاطفی آشنا شوید. تعریفات بسیاری در خصوص رابطه عاطفی وجود دارد و هر کسی می‌تواند برای رابطه خود اسم و عنوانی انتخاب کند. در حالت کلی می‌توان گفت معنی درست رابطه عاطفی علاقه شدید قلبی بین دو نفر است که با رابطه جنسی بسیار تفاوت دارد. این نوع رابطه بیشتر به فداکاری و دوست‌داشتن در ازدواج شباهت دارد. در واقع باید گفت که انسان موجودی اجتماعی است و در هر لحظه به عشق و علاقه محتاج است.

باید گفت که رابطه عاطفی در واقع همان گزینه‌ای است که هر انسانی به دنبال آن است و همه ما تقریباً دغدغه داشتن یک رابطه عاطفی سالم را داریم. زمانی که عشق و عاطفه سهم زیادی در رابطه داشته باشند در واقع می‌توان گفت رابطه عاطفی سالمی بین طرفین وجود دارد و الزاماً رابطه عاطفی بین دو جنس مخالف نیست و این رابطه ممکن است بین چند رفیق چندین و چند ساله باشد.

مدت زمان بازگشت به رابطه

اغلب جدایی‌ها در روابط عاطفی به این دلیل رخ می‌دهند که افراد شناخت کافی از یکدیگر ندارند. در برخی مواقع این گونه جدایی‌ها لازم خواهد بود برای این که متوجه این مسئله شوید که چه شخصی را ازدست‌داده‌اید. یکی از نشانه‌ های برگشت به رابطه این است که احساس کردید از زمانی که روابط شما منجر به جدایی شده است نمی‌توانید هیچ شخصی را با او مقایسه کنید.

زمانی که احساس کردید احساسی را که با او داشته‌اید در هیچ‌کسی نمی‌توانید پیدا کنید، قطعاً بازگشت می‌تواند بهترین گزینه باشد. فراموش نکنید مدت زمان بازگشت به رابطه تایم مشخصی ندارد و برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. برگشت به رابطه بعد از جدایی نباید یک تصمیم احساسی باشد و فرد باید بتواند تصمیم درست بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله آموزشی ۵ مهارت کلیدی که زندگی شما را بهبود می‌بخشد را مطالعه نمایید.

مدت زمان بازگشت به رابطه شامل بعد از جدایی، شروع دوباره آن رابطه بعد از مدت کوتاهی که از پایان و جدایی آن رابطه می‌گذرد است. فردی که بخواهد دوباره به رابطه تمام شده خود برگردد اصولاً به دنبال جبران شکاف‌هایی است که بعد از جدایی در زندگی به وجود می‌آیند. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که حفظ رابطه بعد از جدایی بسیار ضروری‌تر از برگرداندن یک رابطه است. در حقیقت شروع دوباره رابطه خیلی ساده‌تر از حفظ رابطه و تبدیل رابطه بعد از جدایی به یک رابطه پایدار است که موجب موفقیت واقعی می‌شود.

دلایل بازگشت به رابطه

مدت زمان بازگشت به رابطه؛ دلایل برگشت به رابطه بعد از جدایی

در برخی اوقات افراد فکر می‌کنند به دلیل تصمیمات عجولانه رابطه خود را به هم زده‌اند و تلاشی برای نگه‌داشتن رابطه خود نداشته‌اند. اغلب روابط عاشقانه با تصمیمات زودگذر به هم می‌خورند و در زمان کوتاهی نیز افراد احساس پشیمانی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید تاثیر شخصیت وابسته بر اطرافیان و ارتباط آن ها را مطالعه نمایید. در این مواقع باید دلایل قانع کننده ای برای برگشت به رابطه بعد از جدایی خود داشته باشید. رعایت مدت زمان بازگشت به رابطه در این مواقع حائز اهمیت بسیاری است. در زیر به برخی از دلایل برگشت به رابطه بعد از جدایی بیان شده است.

 • احساس گم‌شدگی در خود
 • مقایسه‌کردن
 • عصبانیت
 • افسوس و پشیمانی
 • جدایی تصمیم عجولانه ای بوده است
 • بدون او نمی توانید و بسیار غمگین و ناامید هستید

نشانه های برگشت به رابطه

آشنایی با نشانه های برگشت به رابطه کمک می‌کند تا افراد بهتر مدت زمان بازگشت به رابطه را تشخیص دهند. با مشاهده موارد و نشانه های زیر زمان برگشت به رابطه بعد از جدایی رسیده است:

 • جدایی اجباری به دلیل مهاجرت یا شرایط خاص
 • توانایی بازگشت فرد به روال عادی زندگی
 • وجود احترام سابق در روابط
 • داشتن پیام و تماس از طرف مقابل
 • اظهار دلتنگی نسبت به شما در پیش دوستان مشترک

برای مطالعه مقاله «تاثیر خودآگاهی در بهبود روابط اجتماعی» کلیک کنید.

چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم؟

درصورتی‌که توانایی مقابله با افسردگی بعد از شکست عشقی را نداشته باشید و موجب غلبه احساسات ناخوشایند بر شما بعد از جدایی و پایان شود در این صوت تمایلتان برای هر چه کوتاه‌تر شدن مدت ‌زمان بازگشت به رابطه بیشتر خواهد شد. همچنین در این مواقع هدف اصلی از بازگشت به رابطه بعد از جدایی، رهایی از دردها است که این خود یکی از نشانه های برگشت به رابطه بدون آمادگی لازم است. بعد از جدایی و پایان‌یافتن رابطه عاشقانه بی‌ثباتی احساسی به‌ویژه در زنان به چشم می‌خورد که این بی‌ثباتی می‌تواند موجب تصمیم‌گیری‌های نادرست شود.

این نوع بی‌ثباتی حتی می‌تواند منجر به عدم انتخاب صحیح مدت‌ زمان بازگشت به رابطه شود و در نتیجه رابطه آن‌ها  دوباره به جدایی ختم شود. البته این بدان معنا نیست که همه روابط ترمیم شده روابطی کوتاه و بی‌آینده هستند؛ اما قطعاً روابطی که باثبات احساسی شکل می‌گیرند و در زمان مناسب بازمی‌گردند از روابطی که با بی‌ثباتی و در زمان نامناسب شکل می‌گیرند، ماندگارتر هستند.

بازگشت به رابطه عاطفی

جمع‌بندی

درصورتی‌که توانایی رشد و پرورش مقابله با اعتیاد عاطفی را در خود پرورش دهید آن وقت است که جهت برقراری رابطه عاطفی ای تلاش می‌کنید که احساسات شما نسبت به‌طرف مقابلتان واقعی باشد و هدف شما از ایجاد رابطه عاطفی ازبین‌رفتن احساسات ناخوشایند یا اثبات ارزش و شایستگی خودتان به بقیه نباشد. تنها در این صورت است که می‌توانید در انتخاب درست مدت ‌زمان بازگشت به رابطه تمام شده درست عمل نمایید و از این مدت زمان جدایی به‌عنوان درک بهتر و ساختن رابطه‌ای پایدارتر استفاده کنید.

احساس پشیمانی و بی‌ارزشی در افراد  بعد از جدایی می‌تواند یکی از نشانه‌ های برگشت به رابطه باشد که اگر در زمان مناسب صورت نگیرد می‌تواند منجر به شکستی بزرگ‌تر شود. در حقیقت می‌توان گفت برگشت به رابطه بعد از جدایی باید در زمان مناسب و بعد از رسیدن به درک درست و ثبات اخلاقی شکل بگیرد تا این دفعه منجر به ساختن رابطه‌ای پایدار و باثبات شود. شما می‌توانید برای رهایی از حس وابستگی به دیگران، ساختن روابط با عشق و علاقه و پایدار، همچنین رهایی از حس بی‌ارزشی و… اقدام به تهیه‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین تیم حرفه‌ای تسهیلگران نمایید و یک زندگی سالم و آزادانه را تجربه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از مطالب مفید دیگر در خبرنامه عضو شوید