هم وابستگان از تمجید بیزارند

فهرست مطالب

 

سلام

tashilgaran.com خوش آمدید به

اینجایی که هستید صفحه پاسخ هاست.

وقتی که شما یک تمجید دریافت می کنید آیا فقط با یک حس خاص تشکر سپاس گذاری می کنید یا این که حس توجهی که بهتون شده را دوست ندارید و تمام سعیتان ؟را می کنید که توجه کسی را ه خودتون جلب نکنید
اگر هم وابسته اید این جوابیه که دادید،مردم هم وابسته این موضوع توجه به دیگران را تبدیل به یک هنر کرده اند.
این امر به طریقی که سالم باشد انجام نمی شود چون که هر توجهی که به شما میشود پتانسیل ایجاد چند چیز را دارد،شما می ترسید یا حتی وحشت زده اید که توجه نقصان یا عدم کمال یا چیز های بد در شما را نمایان کند.

یک شخص هم وابسته باور دارد که او به صورت ذاتی ناکامل است. بنابراین هیچ توجهی به خودشان را دوست ندارند،حتی اگر توجه مثبت باشد حتی اگر تمجید باشد، حتی اگر درست ترین و منطقی ترین راه این باشد که بگویید خیلی ممنونم مرسی.

یک شخص هم وابسته مقدار بسیار زیادی از انرژی خودش رو صرف رسیدگی به نیاز های دیگران می کنند.آن ها به دنبال شناخته شدن ارزشمند واقع شدنند و قسمت طعنه آمیزش و غیر منطقیش اینه که وقتی که ازشون تعریف میشود تمام سعیشون بر اینه که  جاخالی بدهند و از زیرش در بروند.سعی می کنند از مرکز توجه دور شوند.

اگر شما می خواهید سالم شوید و از روابط هم وابستگانه دور شوید تمرینش این است  که خیلی ساده هر زمانی که کسی از شما چیزی می گوید بگویید ممنونم.
دست از فرار بردارید و یاد بگیرد که قبول کنید و بگویید متشکرم اون هم واقعی.

این خودخواهی نیست،نامحترمانه نیست،قدردانیست.وقتی که بتونید این کارو بکنید بعد دیگران قدرتان رو میدانند سپس خودتون هم قادر خواهید بود قدر خود را بدانید.

این تعادل سالم است،این خوب و لازم است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

فهرست مطالب

نوشته های اخیر

فیلم آموزشی

جهت اطلاع از مطالب مفید دیگر در خبرنامه عضو شوید